Historie filmu

Film, tolik populární komunikační projev. Vyvolává v nás pocity, ovlivněné filmovým žánrem. Počátek filmu odstartoval dokument a mílovými kroky došla až k počítačové animaci, které se již těžko odliší od skutečnosti. Zajímá vás vůbec, jak to začalo..?

historie_filmu

rok 1895

O základ filmu se postarali bratři Lumièrové, kteří jako první promítali film pro diváky. Dokument zachycoval příjezd lokomotivy, tyto převratné a přesto nudné snímky přispěli průkopu novému žánru komedii, jejímž hlavním představitelem byl Charlie Chuplin.

rok 1920

V tomto desetiletí vstoupili do filmu čtyři současní giganti. Warner Bros. Pictures, Metro-Goldwyn-Mayer, 20th-Century Fox, Paramount Pictures. Všechny jistě znáte svými upoutávkami na úplném začátku filmů.

rok 1927

Revoluční období zvuku ve filmu, do této doby řeč ve filmu téměř neexistovala. Mluvené slovo se rychle stalo moderním trendem a za cenu vysokých nákladů se začali masivně vytvářet dialogové filmy.

rok 1935

Máme plynulý obraz, zvuk… co nám chybí? Správně, je to barva. Vůbec první plně barevný film zaznamenáváme The Vanity Fair, která vylepšuje tak důležitý vizuální požitek z filmu a přibližuje film realitě.

rok 1960

Účast Hollywoodu na pokroku filmu byla neuvěřitelně velká. Hollywood se stal rájem filmu, který vzniknul z indiánské osady. Původně zem banánů a ananasů přitahovala lidi více než opice. Založení Hollywoodu se nedatuje, přiřazuji ho tedy k datu vytvoření turistické lapačky Walk of Fame s jmény hvězdných tváří filmu.