Oscarové filmy
Tady u nás na serveru www.kratke-filmy.cz se vám budeme snažit poskytnout časem co největší množství jak vítězných, tak i nominovaných snímků. Všechny názvy snímků jsou v originále, jelikož autoři nejsou zastánci alternativních českých názvů:))
Academy Award for Best Animated Short Film
V překladu “Cena akademie za nejlepší animovaný krátký film” je cena Akademie filmového umění a věd jako součást cen akademie (Oscarů). První tato cena byla udělena v roce 1932 snímku Flowers and Trees a je součástí cen akademie dodnes. Od roku 1932 do roku 1970 byla tato cena označována jako Short Subjects, Cartoons (krátké subjekty, kreslené). V letech 1971 – 1973 byl název ceny Short Subjects, Animated Films (krátké subjekty, animované filmy). Současný název nese cena od roku 1974.
Orientace v seznamu snímků (vítěžné snímky tučně):
Flowers and Trees (název filmu, vítězný) – Walt Disney Productions (produkční společnost), United Artists – Walt Disney (tvůrce)
1932 – 1939
Označované jako Short Subjects (Cartoons)
1932
Flowers and Trees – Walt Disney Productions, United Artists – Walt Disney
Mickey’s Orphans – Walt Disney Productions, United Artists – Walt Disney
It’s Got Me Again! – Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. – Leon Schlesinger
1933
Three Little Pigs – Walt Disney Productions, United Artists – Walt Disney
Building a Building – Walt Disney Productions, United Artists – Walt Disney
The Merry Old Soul – Universal – Walter Lantz
1934
The Tortoise and the Hare – Walt Disney Productions, United Artists – Walt Disney
Holiday Land – Screen Gems, Columbia – Charles Mintz
Jolly Little Elves – Universal – Walter Lantz
1935
Three Orphan Kittens – Walt Disney Productions, United Artists – Walt Disney
The Calico Dragon – Harman-Ising, Metro-Goldwyn-Mayer – Hugh Harman & Rudolf Ising
Who Killed Cock Robin? – Walt Disney Productions, United Artists – Walt Disney
1936
The Country Cousin – Walt Disney Productions, United Artists – Walt Disney
Old Mill Pond – Harman-Ising, Metro-Goldwyn-Mayer – Hugh Harman & Rudolf Ising
Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor – Fleischer Studios, Paramount – Max Fleischer
1937
The Old Mill – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
Educated Fish – Fleischer Studios, Paramount – Max Fleischer
The Little Match Girl – Screen Gems, Columbia – Charles Mintz
1938
Ferdinand the Bull – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
Brave Little Tailor – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
Mother Goose Goes Hollywood – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
Good Scouts – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
Hunky and Spunky – Fleischer Studios, Paramount – Max Fleischer
1939
The Ugly Duckling – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
Detouring America – Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. – Leon Schlesinger
Peace on Earth – Metro-Goldwyn-Mayer – Fred Quimby & Hugh Harman
The Pointer – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
1940 – 1949
1940
The Milky Way – Metro-Goldwyn-Mayer – Fred Quimby & Rudolph Ising
Puss Gets the Boot – Metro-Goldwyn-Mayer – Rudolph Ising
A Wild Hare – Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. – Leon Schlesinger
1941
Lend a Paw – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
Boogie Woogie Bugle Boy of Company B – Walter Lantz Productions, Universal – Walter Lantz
Hiawatha’s Rabbit Hunt – Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. – Leon Schlesinger
How War Came – Screen Gems, Columbia – George Winkler
The Night Before Christmas – Metro-Goldwyn-Mayer – Fred Quimby
Rhapsody in Rivets – Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. – Leon Schlesinger
The Rookie Bear – Metro-Goldwyn-Mayer – Fred Quimby & Rudolph Ising
Rhythm in the Ranks – Paramount – George Pál
Superman – Fleischer Studios, Paramount – Max Fleischer
Truant Officer Donald – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
1942
Der Fuehrer’s Face – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
All Out for ‘V’ – Terrytoons, 20th Century Fox – Paul Terry
Blitz Wolf – Metro-Goldwyn-Mayer – Fred Quimby
Juke Box Jamboree – Walter Lantz Productions, Universal – Walter Lantz
Pigs in a Polka – Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. – Leon Schlesinger
Tulips Shall Grow – Paramount – George Pál
1943
The Yankee Doodle Mouse – Metro-Goldwyn-Mayer – Fred Quimby
The Dizzy Acrobat – Walter Lantz Productions, Universal – Walter Lantz
Five Hundred Hats of Bartholomew Cubbins – Paramount – George Pál
Greetings, Bait – Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. – Leon Schlesinger
Imagination – Screen Gems, Columbia – Dave Fleischer
Reason and Emotion – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
1944
Mouse Trouble – Metro-Goldwyn-Mayer – Fred Quimby
And to Think I Saw It on Mulberry Street – Paramount – George Pál
Dog, Cat and Canary – Screen Gems, Columbia – Raymond Katz
Fish Fry – Walter Lantz Productions, Universal – Walter Lantz
How to Play Football – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
My Boy, Johnny – Terrytoons, 20th Century Fox – Paul Terry
Swooner Crooner – Warner Bros. – Edward Selzer
1945
Quiet Please! – Metro-Goldwyn-Mayer Fred Quimby
Donald’s Crime – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
Jasper and the Beanstalk – Paramount – George Pál
Life with Feathers – Warner Bros. – Edward Selzer
Mighty Mouse in Gypsy Life – Terrytoons, 20th Century Fox – Paul Terry
The Poet and Peasant – Walter Lantz Productions, Universal – Walter Lantz
Rippling Romance – Screen Gems, Columbia – Raymond Katz
1946
The Cat Concerto – Metro-Goldwyn-Mayer – Fred Quimby
Musical Moments from Chopin – Walter Lantz Productions, Universal – Walter Lantz
John Henry and the Inky-Poo – Paramount – George Pál
Squatter’s Rights – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
Walky Talky Hawky – Warner Bros. – Edward Selzer
1947
Tweetie Pie – Warner Bros. – Edward Selzer
Chip an’ Dale – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
Dr. Jekyll and Mr. Mouse – Metro-Goldwyn-Mayer Fred Quimby
Pluto’s Blue Note – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
Tubby the Tuba – Paramount – George Pál
1948
The Little Orphan – Metro-Goldwyn-Mayer – Fred Quimby
Mickey and the Seal – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
Mouse Wreckers – Warner Bros. – Edward Selzer
Robin Hoodlum – UPA, Columbia – John Hubley & Raymond Katz
Tea for Two Hundred– Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
1949
For Scent-imental Reasons – Warner Bros. – Edward Selzer
Hatch Up Your Troubles – Metro-Goldwyn-Mayer – Fred Quimby
Magic Fluke – UPA, Columbia – Stephen Bosustow
Toy Tinkers – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
1950 – 1959
1950
Gerald McBoing-Boing – United Productions of America, Columbia – Stephen Bosustow
Jerry’s Cousin – Metro-Goldwyn-Mayer – Fred Quimby
Trouble Indemnity – United Productions of America, Columbia – Stephen Bosustow
1951
The Two Mouseketeers – Metro-Goldwyn-Mayer – Fred Quimby
Lambert the Sheepish Lion – Walt Disney, RKO Radio – Walt Disney
Rooty Toot Toot – United Productions of America, Columbia – Stephen Bosustow
1952
Johann Mouse – Metro-Goldwyn-Mayer – Fred Quimby
Little Johnny Jet – Metro-Goldwyn-Mayer – Fred Quimby
Madeline – United Productions of America, Columbia – Stephen Bosustow
Pink and Blue Blues – United Productions of America, Columbia – Stephen Bosustow
The Romance of Transportation in Canada – National Film Board of Canada – Colin Low
1953
Toot, Whistle, Plunk and Boom – Walt Disney Productions, Buena Vista – Walt Disney
Christopher Crumpet – United Productions of America, Columbia- Stephen Bosustow
From A to Z-z-z-z – Warner Bros. – Edward Selzer
Rugged Bear – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
The Tell-Tale Heart – United Productions of America, Columbia- Stephen Bosustow
1954
When Magoo Flew – United Productions of America, Columbia – Stephen Bosustow
Crazy Mixed Up Pup – Walter Lantz Productions, Universal-International – Walter Lantz
Pigs Is Pigs – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
Sandy Claws – Warner Bros. – Edward Selzer
Touché, Pussy Cat! – Metro-Goldwyn-Mayer – Fred Quimby
1955
Speedy Gonzales – Warner Bros. – Edward Selzer
Good Will to Men – Metro-Goldwyn-Mayer – Fred Quimby, William Hanna and Joseph Barbera
The Legend of Rockabye Point – Walter Lantz Productions, Universal-International – Walter Lantz
No Hunting – Walt Disney Productions, RKO Radio – Walt Disney
1956
Mister Magoo’s Puddle Jumper – United Productions of America, Columbia – Stephen Bosustow
Gerald McBoing-Boing on Planet Moo – United Productions of America, Columbia – Stephen Bosustow
The Jaywalker – United Productions of America, Columbia – Stephen Bosustow
1957
Birds Anonymous – Warner Bros. – Edward Selzer
One Droopy Knight – Metro-Goldwyn-Mayer – William Hanna and Joseph Barbera
Tabasco Road – Warner Bros. – Edward Selzer
Trees and Jamaica Daddy – United Productions of America, Columbia – Stephen Bosustow
The Truth About Mother Goose – Walt Disney Productions,, Buena Vista – Walt Disney
1958
Knighty Knight Bugs – Warner Bros. – Friz Freleng
Paul Bunyan – Walt Disney Productions,., Buena Vista – Walt Disney
Sidney’s Family Tree – Terrytoons, 20th Century Fox – William M. Weiss
1959
Moonbird – Storyboard-Harrison – John Hubley and Faith Elliott Hubley
Mexicali Shmoes – Warner Bros. – John W. Burton
Noah’s Ark – Walt Disney Productions, Buena Vista – Walt Disney
The Violinist – Pintoff Prods., Kingsley International – Ernest Pintoff
1960 – 1969
1960
Munro – Rembrandt Films, Film Representations – William L. Snyder
Goliath II – Walt Disney Productions, Buena Vista – Walt Disney
High Note – Warner Bros. – Chuck Jones
Mouse and Garden – Warner Bros. – Friz Freleng
A Place in the Sun (short) – George K. Arthur-Go Pictures (Czechoslovakian) – Frantisek Vystrecil
1961
Ersatz (The Substitute) – Zagreb Film, Herts-Lion International Corp.
Aquamania – Walt Disney Productions, Buena Vista – Walt Disney
Beep Prepared – Warner Bros. – Chuck Jones
Nelly’s Folly – Warner Bros. – Chuck Jones
The Pied Piper of Guadalupe – Warner Bros. – Friz Freleng
1962
The Hole – Storyboard Inc., Brandon Films – John Hubley and Faith Hubley
Icarus Montgolfier Wright – Format Films, United Artists – Jules Engel
Now Hear This – Warner Bros.
Self Defense … for Cowards – Rembrandt Films, Film Representations – William L. Snyder
Symposium on Popular Songs – Walt Disney Productions, Buena Vista – Walt Disney
1963
The Critic – Pintoff-Crossbow Prods., Columbia – Ernest Pintoff
Automania 2000 – Pathé Contemporary Films – John Halas
The Game (Igra) – Rembrandt Films, Film Representations – Dušan Vukotic
My Financial Career – National Film Board of Canada, Walter Reade-Sterling-Continental Distributing – Gerald Potterton
Pianissimo – Cinema 16 – Carmen D’Avino
1964
The Pink Phink – Mirisch-Geoffrey, United Artists – David H. DePatie and Friz Freleng
Christmas Cracker – National Film Board of Canada, Favorite Films of California – Norman McLaren, Jeff Hale, Gerald Potterton and Grant Munro
How to Avoid Friendship – Rembrandt Films, Film Representations – William L. Snyder
Nudnik No. 2 – Rembrandt Films, Film Representations – William L. Snyder
1965
The Dot and the Line – Metro-Goldwyn-Mayer – Chuck Jones and Les Goldman
Clay or the Origin of Species – Harvard University, Pathé Contemporary Films – Eliot Noyes, Jr.
The Thieving Magpie (La Gazza Ladra) – Allied Artists – Emanuele Luzzati
1966
Herb Alpert and the Tijuana Brass Double Feature – Paramount – John Hubley and Faith Hubley
The Drag – National Film Board of Canada, Favorite Films – Carlos Marchiori
The Pink Blueprint – Mirisch-Geoffrey-DePatie-Freleng, United Artists – David H. DePatie and Friz Freleng
1967
The Box (short) – Brandon Films – Fred Wolf
Hypothese Beta – Films Orzeaux, Pathé Contemporary Films – Jean-Charles Meunier
What on Earth! – National Film Board of Canada, Columbia – Les Drew and Kaj Pindal
1968
Winnie the Pooh and the Blustery Day – Walt Disney Productions, Buena Vista – Walt Disney (posthumous win)
The House That Jack Built – National Film Board of Canada, Columbia – Ron Tunis
The Magic Pear Tree – Bing Crosby Prods. – Jimmy Murakami
Windy Day – Hubley Studios, Paramount – John Hubley and Faith Hubley
1969
It’s Tough to Be a Bird – Walt Disney Productions, Buena Vista – Ward Kimball
Of Men and Demons – Hubley Studios, Paramount – John Hubley and Faith Hubley
Walking – National Film Board of Canada, Columbia – Ryan Larkin
1970 – 1979
1970
Is It Always Right to Be Right? – Stephen Bosustow Prods., Schoenfeld Films – Nick Bosustow
The Further Adventures of Uncle Sam: Part Two – Haboush Company, Goldstone Films – Robert Mitchell and Dale Case
The Shepherd – Cameron Guess and Associates, Brandon Films – Cameron Guess
Název ceny změněn na Short Subjects (Animated Films)
1971
The Crunch Bird – Maxwell-Petok-Petrovich Prods., Regency Films – Ted Petok
Evolution – National Film Board of Canada, Columbia – Michael Mills
The Selfish Giant – Potterton Prods., Pyramid Films – Peter Sander and Murray Shostak
1972
A Christmas Carol – American Broadcasting Company Film Services – Richard Williams
Kama Sutra Rides Again – Lion International Films – Bob Godfrey
Tup Tup – Zagreb Film-Corona Cinematografica, Manson Distributing – Nedeljko Dragic
1973
Frank Film – Frank Mouris Prod. – Frank Mouris
The Legend of John Henry – Bosustow-Pyramid Films – Nick Bosustow and David Adams
Pulcinella – Luzzati-Gianini Prod. – Emanuele Luzzati and Guilo Gianini
Název ceny změnen na Short Films (Animated Films)
1974
Closed Mondays – Lighthouse Productions – Will Vinton and Bob Gardiner
The Family That Dwelt Apart – National Film Board of Canada – Yvon Mallette and Robert Verrall
Hunger – National Film Board of Canada – Peter Foldes and René Jodoin
Voyage to Next – Hubley Studio – John Hubley and Faith Hubley
Winnie the Pooh and Tigger Too! – Walt Disney Productions, Buena Vista – Wolfgang Reitherman
1975
Great – Grantstern, British Lion Films Ltd. – Bob Godfrey
Kick Me – Swarthe Productions – Robert Swarthe
Monsieur Pointu – National Film Board of Canada – René Jodoin, Bernard Longpré and André Leduc
Sisyphus – Hungarofilms – Marcell Jankovics
1976
Leisure – Film Australia – Suzanne Baker
Dedalo – Cineteam Realizzazioni – Manfredo Manfredi
The Street – National Film Board of Canada – Caroline Leaf and Guy Glover
1977
Sand Castle – National Film Board of Canada – Co Hoedeman
The Bead Game – National Film Board of Canada – Ishu Patel
A Doonesbury Special – Hubley Studio – John Hubley (posthumous nomination), Faith Hubley and Garry Trudeau
Jimmy the C – Motionpicker Production – James Picker, Robert Grossman and Craig Whitaker
1978
Special Delivery – National Film Board of Canada – Eunice Macauley and John Weldon
Oh My Darling – Nico Crama Productions – Nico Crama
Rip Van Winkle – Will Vinton/Billy Budd – Will Vinton
1979
Every Child – National Film Board of Canada – Derek Lamb
Dream Doll – Godfrey Films/Zagreb Films/Halas and Batchelor, Film Wright – Bob Godfrey and Zlatko Grgic
It’s so Nice to Have a Wolf Around the House – AR&T Productions for Learning Corporation of America – Paul Fierlinger
1980 – 1989
1980
The Fly – PannóniaFilm, Budapest – Ferenc Rófusz
All Nothing – Radio Canada – Frédéric Back
History of the World in Three Minutes Flat – Michael Mills Productions Ltd. – Michael Mills
1981
Crac – Société Radio Canada – Frédéric Back
The Creation – Will Vinton Productions – Will Vinton
The Tender Tale of Cinderella Penguin – National Film Board of Canada – Janet Perlman
1982
Tango – Film Polski – Zbigniew Rybczynski
The Great Cognito – Will Vinton Productions – Will Vinton
The Snowman – Snowman Enterprises Ltd. – Dianne Jackson
1983
Sundae in New York – Motionpicker Production – Jimmy Picker
Mickey’s Christmas Carol – Walt Disney Productions – Burny Mattinson
Sound of Sunshine – Sound of Rain – Hallinan Plus – Eda Hallinan
1984
Charade – Sheridan College – Jon Minnis
Doctor Desoto – Sporn Animation – Morton Schindel and Michael Sporn
Paradise – National Film Board of Canada – Ishu Patel
1985
Anna & Bella – The Netherlands – Børge Ring
The Big Snit – National Film Board of Canada – Richard Condie and Michael Scott
Second Class Mail – National Film & Television School – Alison Snowden
1986
A Greek Tragedy – CineTe pvba – Linda Van Tulden and Willem Thijsen
The Frog, The Dog and The Devil – New Zealand National Film Unit – Hugh MacDonald and Martin Townsend
Luxo Jr. – Pixar Productions – John Lasseter and William Reeves
1987
The Man Who Planted Trees – Canadian Broadcasting Corporation – Frédéric Back
George and Rosemary – National Film Board of Canada – Eunice Macauley
Your Face (film) – Bill Plympton
1988
Tin Toy – Pixar Productions – John Lasseter and William Reeves
The Cat Came Back – National Film Board of Canada – Cordell Barker
Technological Threat – Bill Kroyer
1989
Balance – producers: Wolfgang and Christoph Lauenstein
The Hill Farm – Mark Baker
The Cow – Aleksandr Petrov
1990 – 1999
1990
Creature Comforts – Nick Park
A Grand Day Out – Nick Park
Grasshoppers – Bruno Bozzetto
1991
Manipulation – Daniel Greaves
Blackfly – National Film Board of Canada – Christopher Hinton
Strings – National Film Board of Canada – Wendy Tilby
1992
Mona Lisa Descending a Staircase – Joan C. Gratz
Adam – Peter Lord
Reci, Reci, Reci… – Michaela Pavlátová
The Sandman – Paul Berry
Screen Play – Barry Purves
1993
The Wrong Trousers – Nick Park
Blindscape – Stephen Palmer
The Mighty River – Frédéric Back and Hubert Tison
Small Talk – Bob Godfrey and Kevin Baldwin
The Village – Mark Baker
1994
Bob’s Birthday – National Film Board of Canada co-production – Alison Snowden and David Fine
The Big Story – Tim Watts and David Stoten
The Janitor – Vanessa Schwartz
The Monk and the Fish – Michael Dudok de Wit
Triangle – Erica Russell
1995
A Close Shave – Nick Park
The Chicken From Outer Space – John Dilworth
The End – Chris Landreth and Robin Barger
Gagarin – Alexiy Kharitidi
Runaway Brain – Chris Bailey
1996
Quest – Tyron Montgomery and Thomas Stellmach
Canhead – Timothy Hittle
La Salla – National Film Board of Canada – Richard Condie
Wat’s Pig – Peter Lord
1997
Geri’s Game – Pixar Animation Studios – Jan Pinkava
Famous Fred – Joanna Quinn
Mermaid – Aleksandr Petrov
Redux Riding Hood – Walt Disney Pictures – Steve Moore
La Vieille dame et les pigeons – Sylvain Chomet
1998
Bunny – Blue Sky Studios – Chris Wedge
The Canterbury Tales – Christopher Grace and Jonathan Myerson
Jolly Roger – Mark Baker
More – Mark Osborne and Steven B. Kalafer
When Life Departs – Karsten Kiilerich and Stefan Fjeldmark
1999
Old Man And The Sea – Aleksandr Petrov
3 Misses – Paul Driessen
Humdrum – Peter Peake
My Grandmother Ironed the King’s Shirts – National Film Board of Canada co-production – Torill Kove
When the Day Breaks – National Film Board of Canada – Wendy Tilby and Amanda Forbis
2000 – 2009
2000
Father and Daughter – Michaël Dudok De Wit
The Periwig-Maker – Steffen Schäffler and Annette Schäffler
Rejected – Don Hertzfeldt
2001
For the Birds – Pixar Animation Studios – Ralph Eggleston
Fifty Percent Grey – Ruairi Robinson and Seamus Byrne
Give Up Yer Aul Sins – Cathal Gaffney and Darragh O’Connell
Strange Invaders – Cordell Barker – National Film Board of Canada
Stubble Trouble – Joseph E. Merideth
2002
The ChubbChubbs! – Sony Pictures Animation – Jacquie Barnbrook, Eric Armstrong and Jeff Wolverton
Katedra – Tomek Baginski
Mike’s New Car – Pixar Animation Studios – Pete Docter and Roger Gould
Mt. Head – Koji Yamamura
Das Rad – Chris Stenner, Arvid Uibel and Heidi Wittlinger
2003
Harvie Krumpet – Adam Elliot
Boundin’ – Pixar Animation Studios – Bud Luckey
Gone Nutty – Blue Sky Studios – Carlos Saldanha and John C. Donkin
Nibbles – Chris Hinton
Destino – Walt Disney Pictures – Dominique Monfery and Roy Edward Disney
2004
Ryan – Chris Landreth – National Film Board of Canada co-production
Birthday Boy – Sejong Park and Andrew Gregory
Gopher Broke – Jeff Fowler and Tim Miller
Guard Dog – Bill Plympton
Lorenzo – Walt Disney Pictures – Mike Gabriel and Baker Bloodworth
2005
The Moon and the Son: An Imagined Conversation – John Canemaker
Badgered – Sharon Colman
The Mysterious Geographic Explorations Of Jasper Morello – Anthony Lucas
9 – Shane Acker
One Man Band – Pixar Animation Studios – Andrew Jimenez and Mark Andrews
2006
The Danish Poet – Torill Kove
Lifted – Pixar Animation Studios – Gary Rydstrom
The Little Matchgirl – Walt Disney Pictures – Roger Allers and Don Hahn
Maestro – Géza M. Tóth
No Time for Nuts – Blue Sky Studios – Chris Renaud and Michael Thurmeier
2007
Peter and the Wolf – Suzie Templeton and Hugh Welchman
Even Pigeons Go To Heaven – Samuel Tourneux and Simon Vanesse
I Met the Walrus – Josh Raskin
Madame Tutli-Putli – Chris Lavis and Maciek Szczerbowski
My Love – Aleksandr Petrov
2008
La Maison En Petits Cubes – Kunio Kato
Lavatory – Lovestory – Konstantin Bronzit
Oktapodi – Emud Mokhberi and Thierry Marchand
Presto – Doug Sweetland
This Way Up – Alan Smith and Adam Foulkes